ЈОШ ЈЕДНО ЗЛАТО ЗА МАРИЈУ (извор Алпрес)

Последње, четврто коло Летње лиге Атлетског савеза Централне Србије одржано је у Ћуприји.

У пуном сјају и у овом, као и у претходном колу, заблистала је атлетичарка алексиначког Напретка Марија Живковић. Она је у конкуренцији старијих пионирки, у трци на 300 метара, освојила прво место и златну медаљу.

− Ово је друга злата медаља коју сам изборила у овој години. Биће још такмичења до краја године и надам се још медаља − каже Марија за наш портал.

Ова млада и талентована атлетичарка у 2022. години учествовала је на шест такмичења и на сваком од њих је освојила по једно одличје. У Пролећној лиги Атлетског савеза Централне Србије у Ћуприји освојила је бронзану медаљу, у Летњој лиги у Смедереву и Краљеву припале су јој сребрне медаље, а у Смедереској Паланци и сада у Ћуприји окитила се најсјајнијим одличјима. Уз то, надметала се и у Видовданској трци у Лесковцу и на стази од 400 метара освојила сребрну медаљу.

Фотографије: Лична архива