IZ BANJALUKE 11 MEDALJA (izvor Alpres)

Takmičari Džudo kluba „Aleksinac”, predvođeni trenerom Bojanom Stanković, učestvovali su proteklog vikenda na međunaronom džudo turniru „Banja Luka open” u Banja Luci. Od 12 takmičara, njih jedanaestoro okitili su se medaljama.

Zlato su izborili Veljko Manojlović (st. poletarci, – 42 kg) i Vuk Petrović (st. pioniri, -50 kg) koji se drugog dana takmičio u kadetskoj konkurenciji i osvojio bronzanu medalju.

Srebrna odličja osvojili su Petar Stoiljković (ml. dečaci, -46 kg), Natalija Stojanović (st. poletarke, -52 kg) i Ksenija Pavlović (ml. devojčice, -36 kg).

1657100284820

Bronzane medalje pripale su Lavu Petroviću (ml. dečaci, – 42 kg), Lazaru Stamenkoviću (ml. dečaci, -46 kg, Petri Ristić (st. devojčice, – 57 kg) i Lazaru Stoiljkoviću (st. dečaci, +73 kg). Lazar je takmičio i drugog dana turnira i u kategoriji kadeta (-90 kg) izborio još jednu bronzanu medalju.

Sve u svemu, mladi aleksinački džudisti ostvarili su zaista lep bilans; osvojili su dve zlatne, tri srebrne i šest bronzanih odličja.

Na turniru „Banja Luka open” učestvovalo je preko 500 takmičara iz Srbije, Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

Fotografije: Džudo klub „Aleksinac”