BRAVO: PREGRŠT MEDALJA I PEHAR IZ KOMŠILUKA!( izvor Alpres)

U Sokobanji je održan međunarodni turnir u džudou „Sokobanja open”, na kome je učestvovalo 228 takmičara iz 27 klubova.

Na ovom turniru koji je prvi put održan učestvovali i takmičari Džudo kluba „Aleksinac”. Od njih 15, jedanaestoro su se okitili medaljama – osvojili su pet zlatnih i po tri srebrna i bronzana odličja. Uz to, ekipa starijih dečaka osvojila je pehar za najbolju ekipu u ovoj konkurenciji.

Zlatne medalje u konkurenciji mladih dečaka osvojili su: Lav Petrović u kategoriji do 42 kilograma i David Milojević u kategoriji do 66 kilograma. U konkurenciji starijh dečaka najsjajnije odličje izborili su Vuk Petrović (do 50 kg), Đorđe Đorđević (do 66 kg) i Lazar Rusimović u kategoriji preko 73 kilograma.

1656406480769

U konkurenciji starijih poletarki, odnosno starijih poletaraca, srebrne medalje pripale su Dunji Ivković (do 38 kg), Nataliji Stojanović (preko 42 kg) i Veljku Manojloviću  u kategoriji do 42 kilograma.

Bronzane medalje u konkurenciji mlađih dečaka izborili su Strahinja Mićić (do 38 kg) i Lazar Stamenković (do 60 kg). U konkurenciji starijih pionirki Petra Ristić, u kategoriji do 57 kilograma, osvojila je takođe bronzano odličje.

U ukupnom plasmanu Džudo klub „Aleksinac” plasirao se na četvrto mesto sa 63 boda.

Fotografije: Džudo klub „Aleksinac”