KORMANCI I KRUŠJANI NE POSUSTAJU (izvor Alpress)

Mrtva trka između najvećih rivala za šampionsku titulu u Opštinskoj fudbalskoj ligi, Sloge iz Kormana i Napretka 2012 iz Krušja, nastavljena je i u minulom 19. kolu.

Sloga je u Gornjem Ljubešu pobedila Crvenu zvezdu sa 1:3. Domaći tim je bio bolji u prvom delu, a gosti u nastavku. Sudija Slađan Marković, uglavnom zbog oštrih startova, pokazao je sedam žutih kartona.

U Trnjanu Napredak 2012 iz Krušja, posle bolje igre, pobedio je Borca sa 1:3. Delilac pravde na ovoj utakmici Marko Stanojević dodelio je dva crvena kartona: u 43. minutu zbog udaranja protivničkog igrača „pocrveneo” je igrač gostiju Đošev, dok je Marko Zlatanović iz Borca u 54. minutu morao da napusti teren zbog drugog žutog kartona.

Pola tuceta golova palo je na utakmicama u Gornjoj Peščanici (Ratar – Jedinstvo 0:6) i na Aleksinačkom Rudniku (Rudar 2016 – Rutevac 6:0), a dve utakmice završene su bez pobednika, OFK Sloga – Tempo 2:2 i Polet – Škriljac takođe 2:2.

Posle ovog kola na tabeli je i dalje prva Sloga sa 48 bodova, sa bodom zaostatka na drugom mestu je Napredak 2012Jedinstvo je na trećoj poziciji sa 43 boda, četvrto mesto zauzima Škriljac sa 41 bodom, peta je Crvena zvezda sa 34 boda, itd.

CRVENA ZVEZDA – SLOGA 1:3 (1:0)

Igralište u Gornjem Ljubešu. Gledalaca: 20. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Anđelinković u 35, 1:1 L. Babić u 49, 1:2  Stanimirović u 73, 1:3 L. Babić u 88. minutu. Žuti kartoni: Živić, Golubović, Savić, Nikola Milojević (C. zvezda), Stanimirović, A. Anđelković, predstavnik kluba Blagoja  Graorski (Sloga).

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Jović, Golubović, Savić, Nikola Milojević, S. Živković, Todorović, N. Živković, Vacić, Anđelinković.

SLOGA: Veljković, Stojković, Stoiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, M. Anđelković, Stanimirović, Stojanović, L. Babić.

BORAC-NAPREDAK 2012  2:4 (1:2)

Igralište u Trnjanu. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir). Strelci: 0:1 M. Cvetković u 3, 0:2 Đošev u 9, 1:2 Miloš Zlatanović u 11, 2:2 Miloš Zlatanović (iz penala) u 49, 2:3 K. Jevremović u 55, 2:4 M. Cvetković u 64. minutu. Žuti karton: Dojčinović (Borac).  Crveni karton: Đošev (Napredak ) u 43, Marko Zlatanović  (Borac) u 54. minutu.

BORAC: Vučković, Jovanović, Zdravković, Grujić, Ilić, Marko Zlatanović, Stanković, Dojčinović, Jović, Miloš Zlatanović, Pavić.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Đorđević, Stanković (od 46. Mihajlović) , Aleksa Petrović, A. Stevanović, Milanović, Civić, K. Jevremović, Aleksandar Petrović (od 67. N. Jevremović ), M. Cvetković (od 88. P. Petrović), Đošev.

Fotografije: Milan Jovanović i Mihajlo Ilić.