ALEKSINAC U SUBOTU U ZNAKU DŽUDO TURNIRA(izvor Alpres)

Aleksinac će ovog meseca biti domaćin dva važna sportska događaja – međunarodnog džudo turnira „Aleksinac 2024” i republičkog finala Olimpijskih seoskih igara Srbije (OSIS).

Već u subotu, 7. septembra, u Hali sportova u Aleksincu okupiće se mladi džudisti i džudistkinje na petom po redu međunarodnom turniru „Aleksinac 2024”.

– Do sada su prijavljene ekipe iz Bugarske, Grčke, Slovenije, Severne Makedonije, Rumunije i Crne Gore, kao i predstavnici višeod 30 klubova iz Srbije. Prijave su otvorene do sutra u ponoć, kada ćemo znati konačan broj učesnika – izjavila je Bojana Stanković, trener Džudo kluba „Aleksinac”. Zahvalila je organizatorima na pomoći u pripremi turnira, posebno ističući podršku Opštine Aleksinac, Sportsko-rekreativnog centra Aleksinac (SRCA), Sportskog saveza opštine, Ustanove „Lipovac” u Lipovcu i članova Uprave Džudo kluba „Aleksinac”.

Svečano otvaranje turnira, uz kulturno-umetnički program, planirano je za 10.30 sati.

Takmičenja će se održati u šest kategorija: mlađi dečaci, mlađe devojčice, stariji dečaci, starije devojčice, kadeti i kadetkinje. Takmičari koji osvoje prva, druga i dva treća mesta biće nagrađeni medaljama. Za svako prvo mesto predviđena je specijalna nagrada, dok će pehari biti dodeljeni za tri najbolja kluba u ukupnom plasmanu, kao i za najuspešnije ekipe u svakoj uzrasnoj kategoriji.

Turnir sa bogatom međunarodnom tradicijom

Na prethodna četiri turnira učestvovalo je oko 1.200 takmičara iz deset zemalja, uključujući Sloveniju, Bosnu i Hercegovinu (Republiku Srpsku), Mađarsku, Severnu Makedoniju, Moldaviju, Bugarsku, Grčku, Švedsku, Crnu Goru i Rumuniju.

Uspeh Aleksinčana u Nišu

Na međunarodnom „Mediana kupu”, održanom u nedelju u Nišu, džudisti Džudo kluba „Aleksinac” osvojili su četiri medalje.

Veljko Manojlović je osvojio zlato u kategoriji mlađih dečaka do 50 kilograma, dok je srebro pripalo Lazaru Stojiljkoviću (kadeti do 90 kg). Bronzane medalje osvojili su Vasa Milenković (stariji poletarci do 42 kg) i Ilija Trajković (kadeti do 73 kg), dok je Vuk Petrović završio na petom mestu.