BRAVO, DAVIDE: ZA DVA DANA  DVE ZLATNE MEDALJE! (izvor Alpress)

BRAVO, DAVIDE: ZA DVA DANA DVE ZLATNE MEDALJE! (izvor Alpress)

Proteklog vikenda članovi Džudo kluba „Aleksinac”, predvođeni trenerom Bojanom Stanković, učestvovali su na dva međunarodna takmičenja i svoju riznicu trofeja uvećali za devet odličja.

Prvog dana vikenda bili u Nišu, na međunarodnom kupu „Car Konstantin” koji je organizovao Džudo savez Centralne Srbije. U gradu na Nišavi mladi aleksinački džudisti okitili su se sa pet odličja – osvojili su jednu zlatnu, jednu srebrnu i tri bronzane medalje, kao i tri peta mesta.

Zlatnu medalju izborio je David Milojević (ml. dečaci, – 66 kg), srebrnu Lav Petrović (ml. dečaci, – 42 kg), bronzane Petra Ristić (st. devojčice, – 57 kg), Vuk Petrović (st. dečaci, – 50 kg) i Petar Stoiljković (ml. dečaci, – 46 kg). Medalje su izmakle Lazaru StoiljkovićuLazaru Stamenkoviću i Sofiji Milošević.

1653570028379

Dan kasnije, dakle u nedelju, mladi aleksinački džudisti učestvovali su na „Džudo kupu Dunava” u Beogradu, u organizaciji Džudo kluba „Vinča” iz našeg glavnog grada.

Na ovom takmičenju koje ima međunarodni karakter, u konkurenciji ekipa iz 42 kluba, Aleksinčani su se plasirali na 13. mesto. Osvojili su četiri medalje, odnosno tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

David Milojević je i ovde zablistao u punom sjaju i osvojio još jednu zlatnu medalju, ovoga puta u kategoriji mlađih pionira do 66 kilograma. Dakle, za dva dana dve zlatne medalje, jedna u Nišu i jedna u Beogradu.

Najsjajnije medalje osvojili su i Veljko Manojlović(st.poletarci, do 42 kg) i Lazar Stoiljković(st. pioniri, + 73 kg), dok je bronzanu medalju izborila Natalija Stojanović (ml. poletarke, + 43 kg).

Peta mesta osvojili su Ksenija PavlovićPetra Ristić i Đorđe Đorđević.

1653570045038

Narednog vikenda, tačnije u subotu, takmičari Džudo kluba „Aleksinac” učestovaće na Šampionatu Srbije u kategoriji starijih dečaka u Beogradu.

Fotografije: DŽK Aleksinac