АЛЕКСИНАЦ У СУБОТУ У ЗНАКУ ЏУДО ТУРНИРА(извор Алпрес)

Алексинац ће овог месеца бити домаћин два важна спортска догађаја – међународног џудо турнира „Алексинац 2024” и републичког финала Олимпијских сеоских игара Србије (ОСИС).

Већ у суботу, 7. септембра, у Хали спортова у Алексинцу окупиће се млади џудисти и џудисткиње на петом по реду међународном турниру „Алексинац 2024”.

– До сада су пријављене екипе из Бугарске, Грчке, Словеније, Северне Македоније, Румуније и Црне Горе, као и представници вишеод 30 клубова из Србије. Пријаве су отворене до сутра у поноћ, када ћемо знати коначан број учесника – изјавила је Бојана Станковић, тренер Џудо клуба „Алексинац”. Захвалила је организаторима на помоћи у припреми турнира, посебно истичући подршку Општине Алексинац, Спортско-рекреативног центра Алексинац (СРЦА), Спортског савеза општине, Установе „Липовац” у Липовцу и чланова Управе Џудо клуба „Алексинац”.

Свечано отварање турнира, уз културно-уметнички програм, планирано је за 10.30 сати.

Такмичења ће се одржати у шест категорија: млађи дечаци, млађе девојчице, старији дечаци, старије девојчице, кадети и кадеткиње. Такмичари који освоје прва, друга и два трећа места биће награђени медаљама. За свако прво место предвиђена је специјална награда, док ће пехари бити додељени за три најбоља клуба у укупном пласману, као и за најуспешније екипе у свакој узрасној категорији.

Турнир са богатом међународном традицијом

На претходна четири турнира учествовало је око 1.200 такмичара из десет земаља, укључујући Словенију, Босну и Херцеговину (Републику Српску), Мађарску, Северну Македонију, Молдавију, Бугарску, Грчку, Шведску, Црну Гору и Румунију.

Успех Алексинчана у Нишу

На међународном „Медиана купу”, одржаном у недељу у Нишу, џудисти Џудо клуба „Алексинац” освојили су четири медаље.

Вељко Манојловић је освојио злато у категорији млађих дечака до 50 килограма, док је сребро припало Лазару Стојиљковићу (кадети до 90 кг). Бронзане медаље освојили су Васа Миленковић (старији полетарци до 42 кг) и Илија Трајковић (кадети до 73 кг), док је Вук Петровић завршио на петом месту.